En rahat şekilde sohbet edebilme yolları.

Sohbetin binbir türlü çeşitleri bulunmaktadır. Bu sohbetide birbirinden ayıran başlıca kişilerin bizzat kendileridir. Herkez ile aynı dilde yada aynı tarzda sohbet edemezsiniz. Kimine yaş, kimi saygı vb gibi pek çok sizi herkez ile oluşturduğunuz diyalogları oluşturamayacağınız pek çok şeyler bulunmaktadır. İnsan karşısındaki kişi ile yakınlığından tutun, samimiyetine kadar pek çok değişik şekillerden ibaret aralarında çevirmekte oldukları sohbetin içeriğide değişmektedir. Kişiler genelde zaten kuracakları sohbet içeriğine göre uygun kişiler bulup bu kişiler ile gerektiği diyaloğu kurmaktalardır. Örnek verilecek olursada siz babanız ile kalkıp aşk , meşk, kadın, kız muhabbetleri yapabilirmisiniz.? Tabi ki hayır. İnsanlarda kendi içlerinde her kurulacka sohbeti karşısında yer alacak kişiye içeriğini değiştirmektedir.

 

Herkez isterki aile bireyinden tutun eşine dostuna kadar herkeze istediği diyalogu kurabilsin, istediği şekilde konuşup sohbet edebilsin. Kimse mesela yoldan geçen bir kişi yada kişiler ile her türlü sohbete giremez, istediği diyalogları kuramaz. Günlük hayatınız içerisinde peki siz iş, ev, arkadaş ortam dışında hiç tanımadığınız kişiler ile her hangi bir danışma yada yardımlaşma harici diyalog kurabileniniz epeyce bir azdır. Fakat her istediğiniz kişi ile cinsiyet, yaş sohbet çeriği vb fark etmeksizin sohbet edebileceğiniz yerler olduğunuda biliyormusunuz.? En bait orneği tabiki internet. İnternet üzerinde sosyal paylaşım sitelerindne arkadaşlık sitelerine kadar pek çok sitede bu sohbetleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik rahatça ve özgürce dilediğiniz kişi yada kişiler ile gerçekleştiriyorsunuz. Bu rahatlk ise tamamen internet üzerinden tamamen klavyeden ibaret olduğunuzdan olabilirmi sizce.? Tabi ki evet. Sizin yaş’a, cins’e vb pek çok duruma göre günlük hayatınızda değerlendirip istediğiniz sohbeti istediğiniz kiş ile gerçekleştiremediğiniz sohbetleri burada gercekleştirebilirsiniz.

 

Sohbet siteleri çünkü o saygıdan, sevgiden yada her hangi bir unsura dair birşeyden günlük hayatta kuramadığınız ücmleleri burada kurabilmenizin rahatlığı tamamen yüz yüze olmamanızdır. Sonuç itibari ile bu sitelerde insanlar sizlere anlattıkları kadardır. Ne görebiliyor ne duyabiliyorsunuz, sadece yazısal mesajlaşmadan ibaretlik olmanız size başlıca bu rahatlıkta öz güveni sağlamaktadır. Bir takma isim yada belirtecek olduğunuz rumuzdan ibaret binlerce insanın bulunduğu sitelerde, herkez içine doğanı bile dile getirmekten çekinmeksizin bu sitelerde vakit geçirmektedir. O haykırmak isteyipte haykıramayanlar, anlatak isteyipte anlatamayıp içine atanlar vs herkez genellde interneti kullanarak içlerini döküyorlar. Sizde eğerki bunun aksini düşünüyorsanız bizzat kendiniz deneyin ve şait olun. Ne utanacak, ne sıkılacak, nede çekinecek hiç bir rolünüz olmadan cinsiyet ayırtmaksızın rahatça dilediğiniz sohbeti gerçekleştirebileğinizin farkında olun.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

*